Aktualności

78 Rocznica Powstania Warszawskiego

Ostrowieccy policjanci uczcili pamięć poległych Powstańców Warszawy. W miniony poniedziałek ostrowieccy policjanci uczcili pamięć poległych Powstańców Warszawy. Z tej okazji delegacja dzielnicowych uczestniczyła w uroczystości Mszy świętej, która odbyła się w kolegiacie św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim. Następnie stróże prawa złożyli wieniec pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej znajdującym się przy kolegiacie.

Minęło 78 lat od heroicznego zrywu mieszkańców Warszawy i ich sprzeciwu wobec okupacji niemieckiej. Wyznania tych, którzy przeżyli powstanie są wstrząsające, pokazują ogrom cierpienia i dramatyzmu tamtych czasów, ale jednocześnie są dowodem ogromnej siły i woli walki o najwyższe wartości takie jak: odpowiedzialność, prawość i braterstwo. Powstańcy ‘44 wiedzieli, że te wartości są bezcenne. Wiedzą o tym i dziś ostrowieccy policjanci, którzy kierują się tymi wartościami w codziennej służbie. Dlatego też w dniu 1 sierpnia bieżącego roku oddali hołd poległym powstańcom. Najpierw stróże prawa wzięli udział w uroczystości Mszy świętej, która odbyła się o godzinie 18.00 w kolegiacie św. Michała Archanioła. Następnie pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej znajdującym się przy kolegiacie złożyli wieniec oddając w ten sposób pamięć poległym Powstańcom Warszawy.


Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego czuwali policjanci z ruchu drogowego i służb patrolowych ostrowieckiej komendy.

 

Opr. RD

Źródło: KPP Ostrowiec Św.

  • zdjęcie poglądowe
    zdjęcie poglądowe
  • zdjęcie poglądowe
    zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony