Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na pikniku rodzinnym

Wczoraj w ramach realizowanej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ostrowieccy funkcjonariusze wzięli udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wczoraj policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej wspólnie z dzielnicowym z ostrowieckiej komendy udali się na teren ośrodka wypoczynkowego „Gutwin”, gdzie wzięli udział w pikniku rodzinnym pod nazwą „ Na Gutwinie jest fajnie”. Spotkanie plenerowe było doskonała okazją do promowania akcji edukacyjno-informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” , które zainicjowało Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wspólnie z Fundacją PZU. W trakcie pikniku mundurowi popularyzowali zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą podczas letniego wypoczynku przez dzieci, młodzież oraz ich opiekunów.

Stróże prawa zasygnalizowali uczestnikom spotkania, aby wybierali jedynie strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli. Wspomnieli również, aby przebywając na terenie kąpieliska, przestrzegać jego regulaminu, stosować się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikać kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku. Mundurowi opowiadali także o tym, że pozostawione na brzegu rzeczy mogą stać się łatwym łupem złodziei. Dlatego też nie należy pozostawiać bez opieki cennych przedmiotów takich jak: telefony, aparaty fotograficzne czy pieniądze.

Ponadto stróże prawa omówili tematykę dotyczącą zagrożeń związanych z zakupami przez Internet nielegalnych leków ,zanim dotrą do konsumentów

Policjanci zachęcali również do udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia. Konkurs trwa od 27 czerwca do 9 września br. i jest adresowany do osób w wieku 5 do 16 lat przystępujących maksymalnie w 3 osobowych zespołach. Nagrody dla laureatów konkursu ufundowane zostaną przez Komendanta Głównego Policji i Fundację PZU.

 

 

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

 

 

  • policjanci na pikniku rodzinnym
    policjanci na pikniku rodzinnym
  • policjanci na pikniku rodzinnym
    policjanci na pikniku rodzinnym
  • policjanci na pikniku rodzinnym
    policjanci na pikniku rodzinnym
Powrót na górę strony