Aktualności

Policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii

Wczoraj st.asp. Maja Ćwik z Zespołu Profilaktyki Społecznej wspólnie z dzielnicowym asp. Mariuszem Kwietniem w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkała się dziećmi spędzającymi czas na półkolonii w Domu Kultury „Malwa”. W trakcie wizyty mundurowi przekazali słuchaczom cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w okresie wakacyjnym.

Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, która oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli. Dlatego też policjanci podejmują działania w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

Wczoraj st.asp. Maja Ćwik wspólnie z dzielnicowym asp. Mariuszem Kwietniem w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, rozmawiała z dziećmi spędzającymi czas na półkolonii w Domu Kultury „Malwa”. W trakcie prelekcji mundurowa omówiła zasady bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać, wypoczywając lub bawiąc się nad wodą, w górach, w lesie oraz na wsi. Podczas pogadanki nie zabrakło również tak ważnych tematów jak bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas kontaktów z obcymi czy też w czasie wakacyjnych zabaw w mieście. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli i zachęcali najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przewodnik”. 
 

Partnerem akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.


 

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

  • policjanci na spotkaniu profilaktycznym
    policjanci na spotkaniu profilaktycznym
Powrót na górę strony