Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje - spotkanie na półkolonii

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej komendy w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się dziećmi spędzającymi czas na półkolonii w Domu Kultury „Malwa”. W trakcie wizyty mundurowi przekazali słuchaczom cenne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu w okresie wakacyjnym.

Wczoraj ostrowieccy policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, odwiedzili uczestników półkolonii w Domu Kultury „Malwa”. Podczas wizyty funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego wypoczynku, przypominając o zasadach kąpieli na otwartych akwenach oraz przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, na jakie mogą napotkać w czasie letniego wypoczynku. Przypomniano, że wszyscy, niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zwrócono też uwagę na zagrożenia związane z kontaktami z osobami nieznajomymi czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Przypomniano, że bez względu na to, jaki jest powód wyjazdu, należy zawsze zachować czujność.

W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli i zachęcali najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przewodnik”. 
 

Partnerem akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.


 

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

 

  • policjanci na spotkaniu
    policjanci na spotkaniu
Powrót na górę strony