Aktualności

Profilaktyka w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Policja nieprzerwanie czuwa nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą. W minionym tygodniu w ramach realizowanej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ostrowieccy funkcjonariusze oraz pracownicy Państwowej Stacji Epidemiologicznej wzięli udział w spotkaniu z uczestnikami kolonii w Bałtowskim „Zapiecku”. Ponadto wspólnie ze Strażą Pożarną spotkali się z osobami wypoczywającymi na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Gutwin”.

W minioną środę policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej ostrowieckiej komendy w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” udały się do Bałtowskiego „Zapiecka” gdzie wspólnie z pracownikami Państwowej Stacji Sanitarno epidemiologicznej wzięły udział w spotkaniu z młodzieżą. Celem spotkania była popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą podczas letniego wypoczynku przez dzieci, młodzież oraz ich opiekunów. Mundurowi podczas prowadzonej pogadanki przypomnieli podstawowe zasady korzystania z tego rodzaju wypoczynku. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz zapobiegać przypadkom utonięć. Natomiast w dniu wczorajszym dzielnicowi z ostrowieckiej komendy wraz z policjantkami Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej spotkali się z plażowiczami na terenie „Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin”, gdzie również promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą. Przypominali, aby przebywając na terenie kąpieliska, przestrzegać jego regulaminu, stosować się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikać kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku. Mundurowi przypomnieli również wypoczywającym osobą, że pozostawione na brzegu rzeczy mogą stać się łatwym łupem złodziei. Dlatego też nie należy pozostawiać bez opieki cennych przedmiotów takich jak: telefony, aparaty fotograficzne czy pieniądze.

Na koniec każdego spotkania wszystkim uczestnikom mundurowi wręczyli broszury dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i ostrzeżeń jak nie paść ofiarą oszustów.

 

Opr.R.D.

Źródło: KPP Ostrowiec Św.

 • zdjęcie poglądowe
  zdjęcie poglądowe
 • zdjęcie poglądowe
  zdjęcie poglądowe
 • zdjęcie poglądowe
  zdjęcie poglądowe
 • zdjęcie poglądowe
  zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony